Merikratos

Olemme osaavien ja välittävien ihmisten yhteisö, joka on tukena arjen solmukohdissa.

Kotimainen Merikratos työllistää noin 100 sosiaali- ja terveydenhuollon ammattilaista ympäri Suomen. Työntekijämme myös omistavat kokonaan palveluyrityksemme.

"Merikratoksesta meille tulee kaikista toimijoista selkeästi vähiten reklamaatioita! -lastensuojelun sosiaalityöntekijä, Varsinais-Suomi"


Merikratos Oy / hallinto

Ruissalontie 11 A
20200 TURKU

Rekisteriseloste

Lataa PDF

Laskut

Y-tunnus: 2530437-7
Verkkolaskutus: FI84 1691 3000 0033 23
Operaattori: NDEAFIHH

laskut@merikratos.fi

Jätä meille viesti!

Toimipisteet

SIJAISKODIT

Järvenselkä

Tiklintie 2, Kaarina

Johtaja

Saara Isotupa
050 505 5851

Ohjaajat

050 505 5087

HEMMILÄ

Hemmilänkatu 7, Kaarina

Johtaja

Heidi Sillanpää
050 441 9900

Ohjaajat

050 591 5263

RIIHINEN

Rakentajantie 8, Kaarina

Johtaja

Heidi Sillanpää
050 441 9900

Ohjaajat

050 511 5116

TUOHINEN

Tuohisenkatu 1, Kaarina

Johtaja

Saara Isotupa
050 505 5851

Ohjaajat

050 591 5626

Aluejohtajat

#

Mikko Niemelä

Palvelujohtaja
Turku

040 587 7670
mikko.niemela@merikratos.fi

#

Niina Haapiainen

Aluejohtaja
Mikkeli

050 354 1193
niina.haapiainen@merikratos.fi

#

Hanna Seppälä

Aluejohtaja
Turku

050 567 6605
hanna.seppala@merikratos.fi

#

Katja Mäkelä

Aluejohtaja
Jyväskylä

050 353 7208
katja.makela@merikratos.fi

#

Ari Savolainen

Aluejohtaja
Pohjois-Savo ja Itä-Suomi

050 436 2722
ari.savolainen@merikratos.fi

Sijaiskodit

#

Saara Isotupa

Johtaja
Aapeluskoti Järvenselkä
Aapeluskoti Tuohinen

050 505 5851
saara.isotupa@merikratos.fi


#

Heidi Sillanpää

Johtaja
Aapeluskoti Hemmilä
Aapeluskoti Riihinen

050 441 9900
heidi.sillanpaa@merikratos.fi

HALLINTOPALVELUT

#

Henna Komonen

Toimitusjohtaja

050 524 8220
henna.komonen@merikratos.fi

#

Lumi Honkakangas

Toimistoassistentti

050 434 3573
lumi.honkakangas@merikratos.fi

#

Ville Suomäki

Johtava psykologi

041 527 2772
ville.suomaki@merikratos.fi

#

Esko Sillanpää

Projektijohtaja

040 820 6631
esko.sillanpaa@merikratos.fi

#

Sanna Varjonen

Henkilöstövastaava

040 661 0925 sanna.varjonen@merikratos.fi

#

Salli Liukkonen

Controller

salli.liukkonen@merikratos.fi